Kazín 2020

 

 Třicet let jsme každoročně jezdili na letní soustředění do Police nad Metují, některé roky i v zimě. Letos poprvé jsme se do Police nedostali. Místní se v koronavirové době oprávněně báli výletníků z Prahy. Zvažovali jsme tak uspořádat soustředění na nepřístupných plážích Lefkady. Bohužel podmínky a letecká přeprava byly nejisté, zahraniční akci jsme odložili na další roky.

 Nakonec jsme soustředění uspořádali na Kazíně v dosahu pražské MHD. Na pláži u Berounky jsme si rozbalili žíněnky, stálky, kladinu, na strom pověsili lana a kruhy. První den jsme zahájili celodenním výletem na Velkou Ameriku, kde Vláďa dojednal vstup do lomu, k jezeru i do štol. Po návratu moc nedopadlo ubytování, děvčatům se nelíbila úklidová brigáda před přípravou lůžek. K tomu přišly velké deště a soustředění jsme na několik dní přerušili.

 Druhý týden soustředění se vydařil náramně. Ubytování využily jen starší dívky a trenérky, pro děti bylo soustředění koncipované jako příměstský tábor. K vodě jsme dovezli několik windsurfingových plováků, takže v nádherném počasí bylo o zábavu na řece postaráno. Užili jsme si i velký táborák s grilováním. Ani jsme nestihli moc cyklovýletů, noční hru a pouť, které v Polici patřívaly k nejoblíbenějším. Brzy se můžete těšit na fotografie a videa, zatím se zpracovávají.