Police nad Metují 2022

 

 Nejen pro své členy pořádáme od 20. do 31. 8. 2022 sportovní soustředění v Podkrkonoší, zaměřené na zvýšení kondice a pohyb v přírodě. Součástí je kromě základní přípravy v tělocvičně (posilování, protahování, baletní příprava) i plavání, turistika, jízda na kole či na koních, lezení na stěně (máme k dispozici dvě perfektní stěny s převisy) i na skalách a další aktivity v přírodě včetně orientačních a nočních her. Na soustředění lze přibrat několik zájemkyň a zájemců všeho věku (nejmladším účastnicím je cca 6 let, nutné je alespoň trochu umět jezdit na kole, shora není věk omezen). Od září bude možno i pro nečleny oddílu dále pokračovat v gymnastickém tréninku v Praze (není podmínkou účasti na soustředění). Platí se pouze strava a tělocvična, předběžně cca 400 Kč za den. Stálým členům přispívá oddíl cca polovinou nákladů.

 Seznam videí z dřívějšího soustředění v Polici nad Metují najdete na Youtube .

 


 

 Police 2021

 

 Nejen pro své členy pořádáme od 31. 7. do 15. 8. 2021 sportovní soustředění v Podkrkonoší, zaměřené na zvýšení kondice a pohyb v přírodě. Součástí je kromě základní přípravy v tělocvičně (posilování, protahování, baletní příprava) i plavání, turistika, jízda na kole či na koních, lezení na stěně i skalách a další aktivity v přírodě včetně orientačních a nočních her. Na soustředění lze přibrat několik zájemkyň a zájemců všeho věku (nejmladším účastnicím je 5 let, shora není věk omezen). Od září bude možno dále pokračovat v gymnastickém tréninku v Praze (není podmínkou). Platí se pouze strava a tělocvična, předběžně cca 350 Kč za den. Stálým členům přispívá oddíl cca polovinu nákladů.

 V týdnu od 31. 7. do 8. 8. je možno přespat v místě za podmínky dodržení hygienických opatření a zúčastnit se i kompletního programu mimo tělocvičnu, druhý týden do 15. 8. jsou organizovány pouze tréninky v sokolovně.

 Seznam všech videí z předloňského soustředění v Polici nad Metují najdete na Youtube .

 


 

Kazín 2020

 

 Třicet let jsme každoročně jezdili na letní soustředění do Police nad Metují, některé roky i v zimě. Letos poprvé jsme se do Police nedostali. Místní se v koronavirové době oprávněně báli výletníků z Prahy. Zvažovali jsme tak uspořádat soustředění na nepřístupných plážích Lefkady. Bohužel podmínky a letecká přeprava byly nejisté, zahraniční akci jsme odložili na další roky.

 Nakonec jsme soustředění uspořádali na Kazíně v dosahu pražské MHD. Na pláži u Berounky jsme si rozbalili žíněnky, stálky, kladinu, na strom pověsili lana a kruhy. První den jsme zahájili celodenním výletem na Velkou Ameriku, kde Vláďa dojednal vstup do lomu, k jezeru i do štol. Po návratu moc nedopadlo ubytování, děvčatům se nelíbila úklidová brigáda před přípravou lůžek. K tomu přišly velké deště a soustředění jsme na několik dní přerušili.

 Druhý týden soustředění se vydařil náramně. Ubytování využily jen starší dívky a trenérky, pro děti bylo soustředění koncipované jako příměstský tábor. K vodě jsme dovezli několik windsurfingových plováků, takže v nádherném počasí bylo o zábavu na řece postaráno. Užili jsme si i velký táborák s grilováním. Ani jsme nestihli moc cyklovýletů, noční hru a pouť, které v Polici patřívaly k nejoblíbenějším. Brzy se můžete těšit na fotografie a videa, zatím se zpracovávají.